Nulová Šanca 5:2 Pingoši

G: 3 I. Majer, M. Rýs, P. Daubner - M. Juhazs, P. Ursíny

ŽK: M. Rýs - R. Veterka, P. Ursíny

ČK: R. Veterka

Zostava Nulovej Šanca: M. Lapiň - P. Dobrota, M. Daubner ml., A. Daubner, Š. Majer - M. Rýs, I. Majer, M. Daubner st.

___________________________________________________________________________________

Sobotný kolotoč zápasov 3. ligy MUMF v Banskej Bystrici otvoril zápas Nulovej Šance prosti Pingošom a bolo na čo pozerať. Tím Pingošov doposiaľ nepocítil trpkosť prehry a chcel si svoju neporaziteľnosť predĺžiť. Naopak Nulová Šanca v poslednom kole prehrala a chcela bezpodmienešne vyhrať. Ako prvá zaútočila Nulová Šanca, keď sa do dobrých pozícií dostali obaja Majerovci -Šimon a tak isto aj Ivan. No potom sa hralo hore-dole. Pekný futbal no bez gólového zakončenia. Úvodný gól sa podarilo vstreliť Pingošom keď po zlom prebratí hráčov pred pokutovým územím sa dostal k lopte Martin Juhász a peknou krížnou strelou otvoril skóre 1:0 pre Pingošov. V prvom polčase sa nič zaujímavé už nestalo, a tak polčasový výsledok Nulová Šanca 0:1 Pingoši.

Nulová Šanca vstúpila do druhého polčasu ako vymenená. Skvalitnila rozohrávku a pohyb na ihrisku a to sa hneď aj odrazilo na góloch. Neprešla ani minúta a Nulová Šanca vyrovnala, keď v strede ihriska vybojoval loptu Ivan Majer a predložil ju Mirovi Rýsovi ktorý pohodlne vyrovnal. V zápätí však opäť Pingoši viedli, keď sa Peter Ursíny pekne obtočil okolo Dobrotu a pekne prehodil brankára Lapiňa. Od týchto minút bola na ihrisku pánom Nulová Šanca. Obrovský tlak si vyvynula približne v 15 minúte druhého polčasu, keď kolotoč prihrávok medzi Ivanom Majerom, Patrikom Daubnerom a Mirom Rýsom zakončil po krásnej krížnej prihrávke naprieš pokutovým územím od Daubnera do prázdnej brány Ivan Majer a opäť bolo vyrovnané 2:2. Pingoši chceli v závere rozhodnúť a útočilli miestami so 4 hráčmi čo sa im vypomstilo, keď loptu vyhodil brankár Lapiň na Ivana Majera, ten však nakopol len brakára hostí no loptu pohotovo vrátil pred bránu Rýs a osamotený Ivan Majer pohodlne zakončil do prázdnej brány. Po tomto momente neudržal nervy na uzde brankár Pingošov Veterka a skopol tešiaceho sa Majer z gólu za čo inkasoval červenú kartu. Nový brakár v bráne Pingošov sa nestihol ani ohriať a hneď inkasoval keď Majer I. potiahol po pravej strane loptu a krížnou nahrávkou pred bránu našiel Patrika Daubnera ktorý zvýšil na 4:2. V Záverečných minútach zavŕšil svoj hattrick Majer I. keď mu v prečíslení dvaja na brankára loptu predložil Miro Rýs na konečných 5:2